Když jedeme na dovolenou

Chystáte se na dovolenou a přemýšlíte, kam umístíte svou kočku, aby jí nebylo smutno a nic jí nechybělo? Kočku můžete nechat samotnou doma nebo ji dát ke svým známým či využít služeb kočičích hotelů, ubytoven a agentur.


Kočičí hotely, ubytovny a náhradní pečovatelé

Kočičích hotelů a ubytoven je v Česku několik a provozují je nadšení milovníci koček. Ideální je vybrat takový hotel, s nímž mají ostatní chovatelé pozitivní zkušenosti. Hodně vám prozradí i fotogalerie, ale mnohem vhodnější je osobně si hotel obhlédnout a zjistit si, jak je o kočky postaráno, čím jsou krmeny a zda je zajištěna případná veterinární péče.

Kočička může být v jiném prostředí nesvá. Přibalte jí s sebou oblíbené hračky či pelíšek. Do kočičího zavazadla nezapomeňte dát očkovací průkaz a případně i krmivo, na které je zvyklá. Pokud se vám kočičí hotely nezamlouvají, zkuste náhradní pečovatelku, tzv. cat sitterku, která bude docházet k vám domu a postará se vám o kočičku.

Kam dát kočku na hlídání?

Budete pryč několik dní a nemůžete brát svou kočičku s sebou? Poradíme vám, kam ji dát na hlídání a jaké jsou další možnosti.

1. Catsit.cz – Profesionální hlídání koček

Profesionální hlídání koček Catsit.cz funguje již od roku 2011 a tým zkušených chovatelek a milovnic koček pohlídá vaši kočku přímo u vás doma. Těchto služeb můžete využít 365 dní v roce. Výhodou tohoto typu hlídání je to, že kočky nejsou vytrženy ze svého domácího prostředí. Cat sitterku poznáte na společné schůzce, na níž vám vysvětlí podrobnosti k hlídání, sepíše s vámi seznam úkolů, uzavře s vámi smlouvu a převezme vaše klíče. Služby těchto profesionálních kočičích pečovatelek můžete využít na území Prahy a v jejím okolí.

2. Mikeš Hotel pro kočky

Hotel pro kočky Mikeš pohlídá vaši kočku po jakoukoliv dlouhou dobu. Tento hotel bude o kočičku pečovat v prostředí, které je zařízeno pro co nejspokojenější pobyt. Kočky jsou ubytované ve vytápěné budově s vlastními výběhy a mají zajištěn veterinární dozor, krmení dle přání klientů a různé nadstandardní služby. I na vaší dovolené si můžete zkontrolovat, jak se vaší kočičce daří. Na svém facebooku hotel zveřejňuje fotky a videa vašich chlupatých mazlíčků.

3. Agentura Berinka

Agentura Berinka sídlí v Brně a nabízí profesionální péči o kočky. Cat sitterky dochází za kočkami do jejich domova a náležitě se tam o ně starají. Kočka tak zůstává v domácím prostředí a nemusí si zvykat na cizí místa. Agentura Berinka má spoustu spokojených klientů, kterým nabízí zajímavé slevy za jejich důvěru a věrnost. Nadšení pracovníci agentury přijdou na úvodní schůzku až k vám domů a domluví si s vámi podrobnosti hlídání. Blíže se seznámí s vaším mazlíčkem a podepíší s vámi smlouvu. Služeb cat sitterek můžete využít po celý rok.

Přehled zvířecích hotelů v ČR podle krajů

Kočičí hotely, ubytovny a pečovatelé se nacházejí nejen v Praze a Brně, ale i v ostatních krajích České republiky. Přehled o nejkvalitnějších hlídacích službách pro vaše kočičky naleznete například na této stránce.