Kočka sama doma

Na rozdíl od jiných domácích mazlíčků, kočka domácí vydrží být sama i několik dní. Není příliš vhodné dávat ji ke svým známým, jelikož kočky si špatně zvykají na cizí prostředí. Před svým odjezdem ale musíte doma přichystat pro kočičku vše potřebné, aby jí nic nechybělo a nemohla utéct.


Dostatek potravy a vody

Kočce domácí musíte zajistit dostatek potravy po celou dobu vaší nepřítomnosti. Vyberte krmivo s dlouhou dobou trvanlivosti a naopak se vyvarujte mléčným výrobkům a masovým konzervám, které rychle podléhají zkáze. Připravte kočce do několika misek granule, různou suchou stravu určenou pro kočky a dostatek misek s vodou.

Bezpečné prostředí

Před odjezdem proveďte úpravy bytu, zavřete okna a jedno nechte trošku pootevřené pro stálý přísun čerstvého vzduchu. Vytáhněte ze zásuvek všechny elektrospotřebiče a schovejte předměty, které by mohla kočka převrhnout nebo se o ně poranit. Uzamkněte všechny místnosti, kam si nepřejete, aby kočka chodila.

Toalety a hračky

Přichystejte kočce několik kočičích toalet, protože jednu toaletu rychle znečistí a kočka pak na ni odmítne chodit. Nechte jí na hraní několik bezpečných hraček bez šňůrek, aby se na nich neuškrtila. Pokud je to možné, poproste někoho blízkého, aby ji alespoň jednou přišel zkontrolovat a trochu si s ní pohrál.