Očkování koček domácích

Svou kočku nechte očkovat, a to bez ohledu na to, zda se pohybuje pouze v bytě nebo venku. Snížíte tím riziko chorob a infekcí, které se mohou u koček kdykoliv objevit a někdy i přenést na člověka. K veterináři na očkování vezměte vždy zdravou kočičku, protože očkování je zátěž pro její imunitu.


Každoroční vakcinace

Kočičku můžete nechat naočkovat monovalentními vakcínami proti jedné nemoci nebo polyvalentními vakcínami proti více nemocem. První očkování by měla podstoupit v 8 až 9 týdnu od narození, revakcinaci ve 12 týdnu od narození a další následně každý rok.

Proti jakým nemocem kočku naočkovat?

Jako majitel máte na výběr, proti jakým chorobám necháte svou kočičku naočkovat. Poraďte se o tom s veterinářem, který s vámi probere různé možnosti. Všechny kočky se povinně očkují proti vzteklině a dále se doporučuje základní očkování proti nemocem:

Podle toho, zda s kočičkou cestujete, vodíte ji na procházky nebo se účastníte výstav, zvažte další možnosti očkování proti nemocem:

První očkování dospělých koček

Pokud jste si z venku nebo útulku přinesli dospělou kočku a nevíte, jestli je naočkovaná, veterinář jí vpíchne pod kůži vakcíny dvakrát v průběhu jednoho měsíce a další až po roce. V případě, že je kočka gravidní, některé očkovací látky pro ni nejsou vhodné.